کتاب اشعیای نبی

فصل هفتم

پیام خداوند به آحاز پادشاه

۱در دوران آحاز (پسر یوتام و نواسۀ عُزیا) که پادشاه یهودا بود، رزین پادشاه سوریه و فقح (پسر رِملیا) پادشاه اسرائیل به اورشلیم حمله کردند، اما نتوانستند آنرا فتح کنند. ۲وقتی خبر به پادشاه یهودا رسید که لشکر سوریه به اتفاق اردوی اسرائیل به جنگ یهودا آمده اند، دل پادشاه و مردم او مثل درختان جنگل که در اثر باد می لرزند به لرزه درآمد.

۳آنگاه خداوند به اشعیا فرمود: «تو با پسرت شاریاشوب به ملاقات آحاز برو. او را در جادۀ رختشویها، در انتهای کاریز حوض بالائی می یابی. ۴به او بگو آماده و آرام باشد، دل قوی دارد و نترسد، زیرا آتش خشم رزین و فقح مثل دودی است که از شعلۀ دو مشعل بر می خیزد. ۵سوریه و اسرائیل همدست شده و علیه یهودا شورش کرده اند ۶و تصمیم گرفته اند که به جنگ یهودا بروند. اورشلیم را محاصره و تسخیر کنند و پسر تبئیل را پادشاه آنجا سازند.

۷اما من، خداوند می گویم که این کار عملی نمی شود و صورت نمی گیرد. ۸چرا؟ آیا سوریه قویتر از پایتخت خود، دمشق نیست و دمشق زور رزین پادشاه را ندارد؟ پادشاهی اسرائیل بعد از شصت و پنج سال سقوط می کند. ۹همچنین اسرائیل نیرومندتر از پایتختش سامره نیست و سامره قدرت فقح پادشاه را ندارد. اگر ایمان نداشته باشید دوام نخواهید کرد.»

۱۰سپس خداوند پیام دیگری برای آحاز فرستاد و گفت: ۱۱«از خداوند، خدایت علامتی بخواه، خواه از اعماق زمین باشد یا از بالاترین آسمان ها.» ۱۲آحاز گفت: «من به علامت ضرورت ندارم و نمی خواهم خداوند را امتحان کنم.» ۱۳در جواب این حرف او اشعیا گفت: «ای خاندان داود بشنوید! آیا کافی نیست که مردم را از خود بیزار کردید و حالا می خواهید خدا را هم از خود بیزار کنید؟ ۱۴پس در این صورت خداوند خودش علامتی به شما می دهد و آن اینست که باکره ای حامله شده پسری بدنیا می آورد و او را عِمانوئیل (یعنی خدا با ما است) می نامد. ۱۵‏-۱۶پیش از آنکه خوب و بد را از هم تشخیص بدهد، مسکه و شیر فراوان می شوند و کشورهای این دو پادشاه که شما اینقدر از او می ترسید متروک می گردند. ۱۷خداوند بر سر شما و مردم و خاندان پدر تان چنان بلائی را می آورد که از زمانی که سلطنت اسرائیل از یهودا جدا شد، تا حال نظیرش دیده نشده باشد.

۱۸روزی می رسد که بفرمان خداوند لشکر مصری از دورترین سواحل دریای نیل مثل مگس بر شما هجوم می آورد و به عساکر آشوری امر می کند که مانند زنبور بر شما حمله نمایند. ۱۹آن ها می آیند و در وادیها، مغاره ها، در بین بوته های خاردار و چراگاهها جاگزین می شوند. ۲۰در آن روز، خداوند پادشاه آشور را از آن طرف دریای فرات می فرستد و او شما را خوار و رسوا می سازد. ۲۱در آن روز هیچ کسی اضافه تر از یک گاو و دو گوسفند نمی داشته باشد. ۲۲با اینهم شیری که به دست می آورد خیلی فراوان خواهد بود. آن عدۀ کمی از کسانی که زنده مانده اند مسکه و عسل فراوان می خورند. ۲۳در آن روز تاکستان های آباد و پُرثمر به زمینهای خشک و خارزار تبدیل می شوند. ۲۴مردم با تیر و کمان به آنجا می روند، زیرا تمام آن کشور یک زمین بائر و پر از خار می شود. ۲۵در دامنه های کوهها که زمانی سرسبز و شاداب بودند خار و خس می روید و همه پایمال گاو و گوسفند می گردند.»

مطالب مرتبط

ویژه برنامه جشن کریسمس

ویژه برنامه جشن کریسمس (جوانان)
کرسمس یا میلاد با سعادت عیسی مسیح، یکی از اعیاد مهم مسیحیان است که هر سال آن را تجلیل می‌نمایند. عیسی مسیح به خاطر انسان گناه کار و گمشده به این جهان آمد. عیسی نه تنها که به ما حیات نو می‌بخشد، بلکه زنده‌گی نو و ابدی نیز می‌بخشد. هر کدام ما برای نجات از گناه و مرگ ابدی به کمک و نجات ضرورت داریم و عیسی مسیح نجات دهنده است و باید چقدر ما شکر خداوند را بجا بیاوریم که در چنین وقت خوبی می‌‌‌‌‌‌توانیم عید میلاد مسیح را جشن بگیریم و حیات ابدی را در عیسی مسیح تجلیل کنیم. خدا را شکر به خاطر این تحفه‌ی عظیم و بینظرش.

برنامه رادیویی با خواندن آیه ۱۴ (۳۰ دقیقه)

بخش دوم: تحقق وعده خدای نور بر دنیایی تاریک

بخش دوم: تحقق وعده خدای نور بر دنیایی تاریک (آرامش و شادی در مسیح)
یکی از با شکوترین حقایق مکشوف شده که در کتاب مقدس درج است پیشگویی تولد عمانویل (خدا با ماست) می‌باشد. زمانی که تاریکی شدیدی حاکم بود؛ خدا وعده داد نوری را بفرستد که در سایه مرگ بر زندگی همه بتابد. او خدای قادر – مشاور عجیب خدای صلح و سلامتی است که این پیغام در تولد مسیح و تاسیس پادشاهی ابدی او به تحقق پیوست.

برنامه رادیویی درباره آیه ۱۴ (۳۰ دقیقه)

عیسی مسیح کیست؟ مشاور عجیب/میلاد مسیح 2022

عیسی مسیح کیست؟ مشاور عجیب/میلاد مسیح 2022 (باشما)
آنچه از آیاتی فوق در مبیابیم این است که مسیح انسانی عادی نبود. او کلمۀ خدا بود و پیش از آفرینش جهان با خدا بود. کلمه یعنی مسیح، در ابتدا وجود داشت. پیش از آنکه جهان شکل گیرد، مسیح وجود داشت. مسیح پیش از ابتدا با خدا بود. خدا آغازی ندارد؛ او همواره وجود داشته است؛ و خدا همواره «کلمه»اش را با خود داشته است. خدا هرگز بدون «کلمه» نبوده است. مسیح نه تنها با خدا بود بلکه خدا بود. مسیح نه تنها پسر خدا است، بلکه خود خدا می‌‌باشد. مسیح خداست به صورت یک انسان. وی تنها تجسم حقیقی خدای زنده است که ۲۰۰۰ سال پیش بر روی زمین آمد.

برنامه رادیویی درباره آیه ۱۴ (۲۹ دقیقه)

تولد عیسی مسیح پیشگویی شده بود!

تولد عیسی مسیح پیشگویی شده بود! (پیام محبت)
آیا کدام وقت فکر کرده‌اید که چرا عیسی مسیح از دختر باکره به جهان آمد؟ این مجزه ۷۰۰ سال پیش از تولد عیسی مسیح پیشگویی شده بود که منجی بشر از دختر باکره به جهان می‌‌‌‌آید! عید میلاد عیسی مسیح را برای شما تبریک می‌‌‌‌گویم! خداوند شما را با آرامش و صلح این ایام مقدس برکت بدهد.

ویدئو درباره آیه ۱۴ (۱ دقیقه)

زندگی اشعیا

زندگی اشعیا (داستان های كتاب مقدس برای اطفال)
اشعیا یکی از انبیای است که بیشتر از دیگران راجع به آمدن عیسی مسیح پیشگویی کرده است. پیشگویی هایی او در کتاب اشعیا ثبت شده است: خداوند به ما فرزندی عطا خواهد نمود که نام او "عمانوئیل" یعنی خدا با ماست، خواهد بود. و اشعیا همچنان در باره درد‌ها و مشکلاتی که عیسی مسیح تجربه خواهد کرد پیشگویی کرده است. همه این پیشگویی‌ها تحقق یافت، بعد از اشعیا پسر او رهبری اسرائیل را به عهده گرفت.

برنامه رادیویی بیشتر در مورد آیه ۱-۲۵ (۳۰ دقیقه)

امید ما

امید ما (باشما)
می‌‌گویند انسان حداکثر بدون غذا 40 روز دوام بیاورد، بدون آب 4 روز و بدون هوا 4 دقیقه، در حالیکه بدون هیچ امیدی ما 4 ثانیه هم دوام نمی آوریم. انسان با امید زنده است. امید است که به زنده‌گی انسان سر و سامان می‌‌بخشد. در امید است که زنده‌گی ما هدف پیدا می‌‌کند. یک متل است در مورد امید که می‌‌گویند:" دنیا به امید خورده شده است." عیسی مسیح امید زنده برای ما ایمانداران است. به خاطریکه از طریق ایمان به عیسی مسیح صاحب زنده‌گی ابدی می‌‌شویم.

برنامه رادیویی بیشتر در مورد آیه ۲۵ (۲۸ دقیقه)

نجات دهنده جهان عیسی مسیح

نجات دهنده جهان عیسی مسیح
عیسی مسیح در واقع به معنای خدای نجات دهنده است. عیسی مسیح در سراسر زندگی زمینی، خود را به عنوان نجات دهنده ای که توسط پدر برای نجات جهان فرستاده شده است نشان می‌دهد. حقایقی که کتاب مقدس تعلیم می‌دهد این است که عیسی مسیح به دنیا آمد تا انسان را از گناه نجات دهد

مقاله شامل آیه ۱۴

عیسی مسیح چطور تولد شد؟

عیسی مسیح چطور تولد شد؟ (سئوالات مهم زندگی)

برنامه رادیویی شامل آیه ۱۴ (۹ دقیقه)

پیشگویی در مورد تولد عیسی مسیح.

پیشگویی در مورد تولد عیسی مسیح. (چشمۀ حیات)

برنامه رادیویی شامل آیه ۱۴ (۳۰ دقیقه)

قسمت اول: نام او عجیب است

قسمت اول: نام او عجیب است (کلام خدا برای شما )
آیا تاکنون نام شخصی را شنیده اید که نام او عجیب باشد؟ به راستی در زندگی و شخصیت عیسی مسیح همه چیز عجیب بود ، از تولد او تا پایان زندگی او بروی زمین! آیا می‌خواهید با آنکه نام اش عجیب است آشنا شوید؟

برنامه رادیویی به آیه ۱۴ (۳۰ دقیقه)