۰:۰۰ / ۰:۰۰
فصل قبلی

انجیل به گزارش متی

فصل اول

شجره نامۀ عیسای مسیح

(همچنان در لوقا ٣: ٢٣ - ٣۸)

۱ شجره نامۀ عیسای مسیح که از نسل داوود و داوود از نسل ابراهیم بود:

۲ ابراهیم پدر اسحاق بود، اسحاق پدر یعقوب و یعقوب پدر یهودا و برادرانش بود. ۳ یهودا پدر فارِز و زِرَح که مادر شان تامار بود، فارِز پدر حِزرون و حِزرون پدر ارام، ۴ ارام پدر عمیناداب، عمیناداب پدر نحشون و نحشون پدر شَلمون، ۵ شَلمون پدر بوعز که مادرش راحاب بود، بوعز پدر عُبید که مادرش روت بود و عُبید پدر یسی، ۶ یسی پدر داوود پادشاه بود.

داوود پدر سلیمان که مادرش زن اوریا بود. ۷ سلیمان پدر رِحُبعام، رِحُبعام پدر ابیا و ابیا پدر آسا، ۸ آسا پدر یهوشافاط، یهوشافاط پدر یُورام و یُورام پدر عُزیا، ۹ عُزیا پدر یوتام، یوتام پدر آحاز و آحاز پدر حزقیا، ۱۰ حزقیا پدر مَنَسی، مَنَسی پدر آمون و آمون پدر یوشیا بود. ۱۱ یوشیا پدر یَکُنیا و برادران او بود. در این زمان یهودیان به بابل تبعید شدند.

۱۲ پس از تبعید یهودیان به بابل، یَکُنیا پدر شِئَلتیئیل و شِئَلتیئیل پدر زَروبابِل، ۱۳ زَروبابِل پدر اَبیهود، اَبیهود پدر ایلیاقیم، ایلیاقیم پدر عازور، ۱۴ عازور پدر صادوق، صادوق پدر یاکین، یاکین پدر اِیلیهود، ۱۵ اِیلیهود پدر اِلعازار، اِلعازار پدر متان و متان پدر یعقوب، ۱۶ یعقوب پدر یوسف شوهر مریم بود و مریم، عیسی را که مسیح خدا بود به دنیا آورد.

۱۷ به این ترتیب از ابراهیم تا داوود چهارده نسل و از داوود تا تبعید یهودیان به بابل چهارده نسل و از زمان تبعید تا مسیح، چهارده نسل است.

تولد عیسای مسیح

(همچنان در لوقا ٢: ۱ - ۷)

۱۸ تولد عیسای مسیح چنین رُخ داد: مریم، مادر عیسی نامزد یوسف بود. پیش از آن که مریم به خانۀ شوهر برود، معلوم شد که از روح مقدس حامله است. ۱۹ یوسف مرد نیکوکار بود و نمی خواست که مریم پیش مردم بدنام شود، پس تصمیم گرفت بدون سر و صدا از مریم جدا شود. ۲۰ یوسف هنوز در این فکر بود که فرشتۀ خداوند در خواب به او ظاهر شد و گفت: «ای یوسف پسر داوود، از بُردن مریم به خانۀ خود نترس، زیرا آنچه در بطن اوست، از روح مقدس است. ۲۱ مریم پسری به دنیا خواهد آورد و تو نام او را عیسی خواهی گذاشت، زیرا او مردم خود را از گناهان شان رهایی خواهد داد.»

۲۲ این همه برای آن واقع شد تا کلامی را که خداوند به وسیلۀ پیامبر خود گفته است به انجام رسد:

۲۳ «باکره ای حامله خواهد شد و پسری به دنیا خواهد آورد

که عِمانوئیل یعنی خدا با ماست، خوانده خواهد شد.»

۲۴ وقتی یوسف از خواب بیدار شد، آن گونه که فرشتۀ خداوند فرموده بود عمل کرد، و مریم را به خانۀ خود آورد. ۲۵ اما او تا زمانی با مریم همبستر نشد که او پسر خود را به دنیا آورد و یوسف نام آن کودک را عیسی گذاشت.

فصل قبلی

مطالب مرتبط

آن نوزاد مقدس

آن نوزاد مقدس (باشما)
عیسی مسیح در یک قریه کوچک بنام بیت ‌لحم‌، در نزدیکی شهر اورشلیم‌، دیده به جهان گشود. بیت ‌لحم جای مهم برای یهودیان بود و آنرا مقدس می‌‌پنداشتند. در همین شهر بود که هزار‌ها سال قبل داود نبی از جانب خدا پادشاه بنی اسرائیل شد. خدا وعده داده بود که سلطنتش تا ابد پایدار خواهد ماند و از نسل همین پادشاه مسیحا را می‌‌فرستد. عیسی مسیح تحفه ای خدای متعال است که برای نجات بشر به این دنیا فرستاد.

برنامه رادیویی با خواندن آیه ۲۰-۲۱ (۲۸ دقیقه)

ویژه برنامه جشن کریسمس

ویژه برنامه جشن کریسمس (جوانان)
کرسمس یا میلاد با سعادت عیسی مسیح، یکی از اعیاد مهم مسیحیان است که هر سال آن را تجلیل می‌نمایند. عیسی مسیح به خاطر انسان گناه کار و گمشده به این جهان آمد. عیسی نه تنها که به ما حیات نو می‌بخشد، بلکه زنده‌گی نو و ابدی نیز می‌بخشد. هر کدام ما برای نجات از گناه و مرگ ابدی به کمک و نجات ضرورت داریم و عیسی مسیح نجات دهنده است و باید چقدر ما شکر خداوند را بجا بیاوریم که در چنین وقت خوبی می‌‌‌‌‌‌توانیم عید میلاد مسیح را جشن بگیریم و حیات ابدی را در عیسی مسیح تجلیل کنیم. خدا را شکر به خاطر این تحفه‌ی عظیم و بینظرش.

برنامه رادیویی با خواندن آیه ۲۱ (۳۰ دقیقه)

نام عیسی مسیح چه معنی دارد؟

نام عیسی مسیح چه معنی دارد؟ (باشما)
در فرهنگ ما زمانیکه یک طفل تولد می‌‌شود، اعضای خانواده به خصوص پدرکلان و مادرکان، کاکا، ماما، عمه، خاله، پدر و مادر طفل، همه جمع می‌‌شوند. باهم صحبت می‌‌کند تا یک نام برای طفل نو تولد پیدا کنند. اکثرأ نام‌های را انتخاب می‌‌کنند که معنی خوب و درست داشته باشد. اما در مورد نام عیسی مسیح می‌بینیم، پیش از تولد عیسی نام او از طرف خداوند انتخاب می‌شود.

برنامه رادیویی درباره آیه ۲۰-۲۱ (۲۷ دقیقه)

معجرات عیسی مسیح قسمت سوم شفای کور

معجرات عیسی مسیح قسمت سوم شفای کور (باشما)
عیسی مسیح معجزات زیادی انجام داد. مرده‌ها را زنده ساخت، شلان به راه رفتن شروع کردند و کوران بینا شدند. عیسی پیش از آنکه آنها را شفا دهد، در مورد ایمان شان اطمینان حاصل کرد. انسان برای اینکه قدرت عیسی در زندگی‌اش جاری شود، باید ایمان داشته باشد. و آنها اقرار کردند و گفتند که بلی ما ایمان داریم که تو می‌توانی ما را شفا بدهی. عیسی چشمان آنها را به طور کامل شفا داد و می‌توانستند مثل دیگران همه چیز را ببینند. « اگر ایمان داشته باشیم که عیسی شفا دهنده است، ما را شفا خواهد داد و اگر ایمان داشته باشیم که او نجات دهنده است، ما را نجات خواهد داد.

برنامه رادیویی درباره آیه ۲۲ (۲۹ دقیقه)

عیسی مسیح کیست؟ مشاور عجیب/میلاد مسیح 2022

عیسی مسیح کیست؟ مشاور عجیب/میلاد مسیح 2022 (باشما)
آنچه از آیاتی فوق در مبیابیم این است که مسیح انسانی عادی نبود. او کلمۀ خدا بود و پیش از آفرینش جهان با خدا بود. کلمه یعنی مسیح، در ابتدا وجود داشت. پیش از آنکه جهان شکل گیرد، مسیح وجود داشت. مسیح پیش از ابتدا با خدا بود. خدا آغازی ندارد؛ او همواره وجود داشته است؛ و خدا همواره «کلمه»اش را با خود داشته است. خدا هرگز بدون «کلمه» نبوده است. مسیح نه تنها با خدا بود بلکه خدا بود. مسیح نه تنها پسر خدا است، بلکه خود خدا می‌‌باشد. مسیح خداست به صورت یک انسان. وی تنها تجسم حقیقی خدای زنده است که ۲۰۰۰ سال پیش بر روی زمین آمد.

برنامه رادیویی درباره آیه ۲۳ (۲۹ دقیقه)

تولد عیسی

تولد عیسی (داستان های كتاب مقدس برای اطفال)
عیسی مسیح از یک دختر باکره بنام مریم، که از خویشاوندان الیزابت زن زکریای نبی متولد شد. وقتی که مریم پیام خداوند را دریافت کرد، نامزد یک مرد یهودی بنام یوسف بود. مریم طفلش را در یک طویله در بیت لحم به دنیا آورد. بعد از تولد عیسی، خداوند خبر تولد او را به چوپان‌های آن شهر رساند و بعداً آن خبر در همه جا انتشار یافت، حتی ستاره شناسان که تولد عیسی مسیح را پیشگویی کرده بودند متوجه شدند که چه موقع عیسی مسیح متولد شده است.

برنامه رادیویی بیشتر در مورد آیه ۱-۲۵ (۳۰ دقیقه)

آیا خدا قهر است؟

آیا خدا قهر است؟ (باشما)
خدای متعال که آفریدگار ماست، به قلب‌های ما نگاه می‌‌کند. نیتی پنهان ما برای او آشکار است. خدای قادر مطلق به روزه و بسته کردن دهن ما نیاز ندارد. او از هرکدام ما عمل می‌‌خواهد نه گفتار بی عمل. خدای پدر از ما قلب بی آلایش می‌‌خواهد، قلب فروتن و حلیم می‌‌خواهد. دست از قتل، فریب و ریا بکشید و ارادی او را در زنده گی خویش انجام بدهید. آنجاست که روزه و دعای تان برایش مهم می‌‌گردد.

برنامه رادیویی بیشتر در مورد آیه ۲۰-۲۵ (۲۹ دقیقه)

نام های عیسی

نام های عیسی (سئوالات مهم زندگی)

برنامه رادیویی شامل آیه ۲۰-۲۱ (۸ دقیقه)

عیسی مرده‌ها را زنده کرد

عیسی مرده‌ها را زنده کرد (باشما)

برنامه رادیویی شامل آیه ۲۰-۲۱ (۲۹ دقیقه)

مسیحیت چی برتری نسبت به ادیان دیگر دارد؟

مسیحیت چی برتری نسبت به ادیان دیگر دارد؟ (باشما)

برنامه رادیویی شامل آیه ۲۰-۲۱ (۲۹ دقیقه)