انجیل یوحنا

فصل دهم

مثل آغل گوسفندان

۱«بیقین بدانید هرکه از در به آغل گوسفندان وارد نشود بلکه از راه دیگری بالا برود او دزد و راهزن است. ۲اما کسی که از در وارد شود چوپان گوسفندان است. ۳دربان در را برای او باز می کند و گوسفندان صدایش را می شنوند. او گوسفندان خود را به نام می خواند و آنها را بیرون می برد. ۴وقتی گوسفندان خود را بیرون می برد خودش در پیشاپیش آن ها حرکت می کند و گوسفندان به دنبالش می روند زیرا صدای او را می شناسند. ۵به دنبال آدم ناشناس نمی روند بلکه از او می گریزند زیرا صدای بیگانگان را نمی شناسند.» ۶عیسی این مَثَل را برای ایشان آورد ولی آن ها مقصد او را نفهمیدند.

چوپان نیکو

۷پس عیسی بار دیگر به آن ها گفت: «بیقین بدانید که من برای گوسفندان در هستم. ۸همۀ کسانی که پیش از من آمدند دزد و راهزن بودند و گوسفندان به صدای آنها گوش ندادند. ۹من در هستم، هرکه به وسیلۀ من وارد شود نجات می یابد و به داخل و خارج می رود و علوفه پیدا می کند. ۱۰دزد می آید تا بدزدد، بکشد و نابود سازد. من آمده ام تا آدمیان زندگی یابند و آن را بطور کامل داشته باشند. ۱۱من چوپان نیکو هستم، چوپان نیکو جان خود را برای گوسفندان فدا می سازد ۱۲اما مزدوری که چوپان نیست و گوسفندان به او تعلق ندارند وقتی ببینند که گرگ می آید گوسفندان را می گذارد و فرار می کند. آنگاه گرگ به گله حمله می کند و گوسفندان را پراگنده می سازد. ۱۳او می گریزد چون مزدور است و به فکر گوسفندان نیست. ۱۴من چوپان نیکو هستم، من گوسفندان خود را می شناسم و آن ها هم مرا می شناسند. ۱۵همانطور که پدر مرا می شناسد، من هم پدر را می شناسم و جان خود را در راه گوسفندان فدا می سازم. ۱۶من گوسفندان دیگری هم دارم که از این گله نیستند، باید آن ها را نیز بیاورم. آن ها صدای مرا خواهند شنید و یک گله و یک چوپان خواهند شد. ۱۷پدرم مرا دوست دارد زیرا من جان خود را فدا می کنم تا آن را بار دیگر باز یابم. ۱۸هیچ کس جان مرا از من نمی گیرد، من به خواهش خود آن را فدا می کنم. اختیار دارم که آن را فدا سازم و اختیار دارم که آن را باز به دست آورم. پدر این امر را به من داده است.»

۱۹به خاطر این سخنان، بار دیگر در بین یهودیان دو دستگی به وجود آمد. ۲۰بسیاری از آنها گفتند: «او روح ناپاک دارد و دیوانه است. چرا به سخنان او گوش می دهید؟» ۲۱دیگران گفتند: «کسی که دیوانه است نمی تواند اینطور سخن بگوید. آیا روح ناپاک می تواند چشمان کور را باز نماید؟»

یهودیان عیسی را نمی پذیرند

۲۲وقتی عید تقدیس در اورشلیم فرا رسید، زمستان بود ۲۳و عیسی در عبادتگاه و در داخل رواق سلیمان قدم می زد. ۲۴یهودیان در اطراف او گرد آمدند و از او پرسیدند: «تا چه وقت ما را در شک می گذاری؟ اگر مسیح هستی آشکارا بگو.» ۲۵عیسی گفت: «من به شما گفته ام اما شما باور نمی کنید. کارهائی که به نام پدر انجام می دهم بر من شهادت می دهند. ۲۶اما شما چون گوسفندان من نیستید ایمان نمی آورید. ۲۷گوسفندان من صدای مرا می شنوند و من آن ها را می شناسم و آن ها به دنبال من می آیند. ۲۸من به آن ها زندگی ابدی می بخشم و آن ها هرگز هلاک نخواهند شد و هیچ کس نمی تواند آن ها را از دست من بگیرد. ۲۹پدری که آنها را به من بخشیده است از همه بزرگتر است و هیچ کس نمی تواند آن ها را از دست پدر من بگیرد. ۳۰من و پدر یک هستیم.»

۳۱بار دیگر یهودیان سنگ برداشتند تا او را سنگسار کنند. ۳۲عیسی به آن ها گفت: «من از جانب پدر کارهای نیک بسیاری در برابر شما انجام داده ام. به خاطر کدامیک از آن ها مرا سنگسار می کنید؟» ۳۳یهودیان در جواب گفتند: «برای کارهای نیک نیست که می خواهیم تو را سنگسار کنیم، بلکه به خاطر کفر توست. تو که یک انسان هستی ادعای خدایی می کنی!» ۳۴عیسی در جواب گفت: «مگر در شریعت شما نوشته نشده است که شما خدایان هستید؟ ۳۵اگر خدا کسانی را که کلام او را دریافت کرده اند خدایان خوانده است و ما می دانیم که کلام خدا هرگز باطل نمی شود، ۳۶پس چرا به من که پدر، مرا برگزیده و به جهان فرستاده است نسبت کفر می دهید وقتی می گویم پسر خدا هستم؟ ۳۷اگر من کارهای پدرم را به جا نمی آورم به من ایمان نیاورید ۳۸و اما اگر کارهای او را انجام می دهم حتی اگر به من ایمان نمی آورید به کارهای من ایمان بیاورید تا بدانید و مطمئن شوید که پدر در من است و من در او.»

۳۹پس بار دیگر آن ها می خواستند او را دستگیر کنند اما از نظر ایشان دور شد.

۴۰باز عیسی از دریای اُردن گذشته به جایی که یحیی قبلاً تعمید می داد، رفت و در آنجا ماند. ۴۱بسیاری از مردم پیش او آمدند و گفتند: «یحیی هیچ معجزه ای نکرد اما آنچه او دربارۀ این مرد گفت راست بود.» ۴۲در آنجا بسیاری به عیسی ایمان آوردند.

مطالب مرتبط

من شبان نیکو هستم

من شبان نیکو هستم (کلام خدا برای شما )
شبان دروغین هلاکت به همراه می‌‌آورد، لیکن شبان نیکو حیات می‌‌آورد و این حیاتی است جاودانی که با ایمان شخص شروع شده، هرگز پایان نمی‌‌پذیرد. حیاتی که عیسی می‌‌دهد حیاتی است روحانی، حیاتی که با تمام پُری خدا پُر شده است. شبان نیکو گوسفندان را دوست دارد

برنامه رادیویی با خواندن آیه ۱-۱۸ (۳۰ دقیقه)

شبان نیکو کیست؟

شبان نیکو کیست؟ (باشما)
شبان نیکو گوسفندان را دوست دارد. حتی شبانان نیکو، معمولا جان خود را در راه گوسفندانشان فدا نمی‌‌کنند. اما تنها شبان نیکو یعنی عیسی مسیح به میل خود جان خود را فدا کرد . شبان نیکو صاحب گوسفندان است. وی خیلی بیشتر از یک چوپان مزدور به فکر گوسفندان است. مزدور چون ببیند که گرگ می‌‌‌آید، می‌‌‌گریزد و رمه پراکنده و نابود می‌‌‌گردد. اما چوپان نیکو از آنها محافظت می‌‌کند.

برنامه رادیویی با خواندن آیه ۷ (۲۸ دقیقه)

چه چیزی بیشتر شما را آرامش می‌بخشد؟

چه چیزی بیشتر شما را آرامش می‌بخشد؟ (آرامش و شادی در مسیح)
هر انسانی، به دنبال زندگی در جایی است و این اشتیاق را خداوند در قلبهای ما قرار داده است. این اشتیاق در ما قرار گرفته، تا به سوی او کشیده شویم. این اشتیاق در ماست تا بدانیم که به او تعلق داریم و برای او آفریده شده‌ایم. ولی متاسفانه، اکثر مردم در یک تلاش مادام العمر برای یافتن زندگی فانی، خدا را نادیده می‌‌گیرند. در این غفلت از خدا، آنها به دنبال زندگی خود پسند هستند، که در آنجا حیاتی نیست. پس از فریب و دروغ شیطان باید فرار کرد و به دنبال حقیقت شتافت.

برنامه رادیویی با خواندن آیه ۱۰ (۳۰ دقیقه)

آیا به خداوندی عیسی شک دارید؟

آیا به خداوندی عیسی شک دارید؟ (کلام خدا برای شما )
عیسی به یهودیان فرمود: من و پدر یک بار هستیم. ما هم هشیار می‌کنیم که به عیسی تبدیل می‌شود ، مرتکب اشتباه بی ایمانی نشویم که فقط عیسی را انسان می‌بیند بلکه او را خدا می‌کند. ما مجبور به استفاده از روحانی نیستیم و مجبور نیستیم جاودانی را از دست شما استفاده کنیم.

برنامه رادیویی با خواندن آیه ۲۲-۳۰ (۳۰ دقیقه)

خداوند شبان من است.

خداوند شبان من است. (آرامش و شادی در مسیح)
مژده خبر خوش آمدن عیسی خداوند به اشعیا داده شد تا این نبوت را بدون ترس به قوم برگزیده او که پراگنده بودند اعلام کند؛ آن نبوت دو هزار سال پیش در مسیح تحقق یافت. عیسی آن شبان نیکو و دلسوز است که افتادگان و فقیران را از زمین بلند می‌کند ماتم زدگان و دردمندان را قوت می‌بخشد. هدف آمدن عیسی به دنیا ما این بود که تمام آدمیان بوسیله او از مرگ به نجات راه یابند. متاسفانه دنیا این قسمت کلام زنده خدا را نادیده می‌گرند؛ در حقیقت همه به طرف هلاکت می‌روند.

برنامه رادیویی درباره آیه ۳-۱۰ (۳۰ دقیقه)

شبان نیکو کیست؟

شبان نیکو کیست؟ (باشما)
شبان نیکو گوسفندان را دوست دارد. حتی شبانان نیکو، معمولا جان خود را در راه گوسفندانشان فدا نمی‌‌کنند. اما تنها شبان نیکو یعنی عیسی مسیح به میل خود جان خود را فدا کرد . شبان نیکو صاحب گوسفندان است. وی خیلی بیشتر از یک چوپان مزدور به فکر گوسفندان است. مزدور چون ببیند که گرگ می‌‌‌آید، می‌‌‌گریزد و رمه پراکنده و نابود می‌‌‌گردد. اما چوپان نیکو از آنها محافظت می‌‌کند.

برنامه رادیویی بیشتر در مورد آیه ۱۱ (۲۸ دقیقه)

ما گله ای چراگاه او هستیم

ما گله ای چراگاه او هستیم (کلام خدا برای شما )
شبها؛ چوپانان گوسفندان را غالبا در طویله جمع می‌کردن تا از گزند دزدان و هوای بد یا حیوانات وحشی در امان باشند. همین طور عیسی شبان مهربان به فکر گوسفندانش یعنی گله اش ( پیروانش ) همچنان همیشه وقت می‌باشد

برنامه رادیویی شامل آیه ۱-۶ (۳۰ دقیقه)

قانون هدایت

قانون هدایت (روز های حیرت انگیز - قوانین رهبری)

برنامه رادیویی شامل آیه ۷-۱۵ (۲۹ دقیقه)

نوروز خجسته باد

نوروز خجسته باد
سال نو را با فیض، رحمت و آرامش مسیح عیسی شروع نماید هر روز تان نوروز و نوروز تان پیروز و دنیا را برای تان شاد شاد و شادی را برای تان دنیا دنیا تمنا می‌‌نماییم، همیشه سبز وخرم و بهاری در فیض و برکت عیسی مسیح باشید. بهار، نشانه‌اي گويا برای زندگی دوباره است. وقتیکه ما به فصل بهار نگاه می‌‌نماییم بهار، از زنده‌‌شدن دوباره طبيعت ، پس از ماه‌ها سردی و کرختی زندگی دوباره را به ياد مي‌آورد.

مقاله شامل آیه ۱۰

حیات جاودان

حیات جاودان
یکی از آیه‌های معروف در کتاب مقـدس در انجیل یوحنا در فصل سه آیه شانزده است که می‌فرماید:« زیرا خدا به دنیا آنقدر محبت داشت که پسر یگانۀ خود را داد تا هر که به او ایمان بیاورد هلاک نگردد، بلکه صاحب زندگی ابدی شود» این آیه برای ما می‌گوید كـه عیسـی مسیح آمـد و بـرای گناهـان مـا مـرد تـا مـا هلاك نگردیـم. این یک حقیقت است که هدف آمدن عیسی مسیح و قربانی شدن او برای ما انسان‌های گناهکار این است که: به حیات جاودانی دست یابیم.

مقاله شامل آیه ۱۰

شخصیت مسیح

شخصیت مسیح
وقتی که من عیسی مسیح را به حیث نجات دهندۀ خود شناخته بودم، یک بار یک سوال در باره عیسی مسیح در ذهنم خطور نمود و بسیار می‌خواستم یک جواب قانع کننده دریافت نمایم. سوال من این بود: " عیسی مسیح را که من در قلب خود دعوت نمودم او کی است؟" خواستم که پاسخ این سوال خود را از انجیل مقدس داشته باشم. در انجیل مقدس این فرموده‌های عیسی مسیح که خود را به ما معرفی نموده پاسخ سوال خود را دریافت نمودم

مقاله شامل آیه ۱۰-۱۵

درست ترین مذهب کدام است؟

درست ترین مذهب کدام است؟ (باشما)
یکی از دوستان گرامی ما سوال بسیار جالبی را مطرح نموده اند که درست ترین مذهب کدام است؟ زمانی که ما به شهر می‌‌‌رویم متوجه می‌‌‌شویم که خصوصاً در فروشگاه ، بازار‌ها، مارکیت‌ها و در دکان‌ها و خصوصاً در مغازه‌های جدیدی که در شهر نو و غیره قسمت‌های شهر کابل ساخته شده اند، هر نوع لباس‌ها را در کوتبند‌ها قرار داده و آنرا برای نمایش آویزان کرده اند. در آنجا می‌‌‌توان اقسام لباس‌ها را دید که حتی من هم حیران مانده بودم که چه مُد‌های جدیدی است که در این مغازه‌ها پیدا نمیشود؟ از بطلون‌های کاوبای شروع تا اقسام جمپر‌ها و لباس‌های وطنی ما و شما، که انسان حیران می‌‌‌ماند کدام آنرا انتخاب کند؟ همۀ این لباس‌ها مقبول و زیبا استند و رنگ‌های خوب و دیزاین‌های مرغوب دارند و به فکر من شرکت‌های که این لباس‌ها تهیه می‌‌‌کنند ، یا خیاط‌ها و دکانهای که این نوع لباس‌ها را به معرض فروش قرار می‌‌‌دهند، کوشش می‌‌‌کنند تا لباس‌های را بدوزند که مورد علاقۀ مردم قرار بگیرد و هر کس بتواند آنچیزی را که مورد پسند اش است بخرد. مردم بعضی اوقات فکر می‌‌‌کنند که در خریدن لباس، می‌‌‌توانیم انتخاب کنیم که چه بخریم و یا چه بپوشیم، در خوراک می‌‌‌توانیم انتخاب کنیم که چه پخته کنیم و یا چه بخوریم ولی متأسفانه در مورد دین و مذهب نیز فکر می‌‌‌کنند که کدام دین یا مذهب آسانترین است و خوبترین است که آنرا انتخاب کنیم. همانطوریکه همه می‌‌‌دانیم ادیان و مذاهبی زیادی را می‌‌‌توانیم در جهان ببینیم که مرده‌ها، حیوانات، آفتاب، مهتاب، ستارگان، آتش و یا چیز‌های دیگری را پرستش می‌‌‌کنند. مگر دوست‌های عزیز! دین و مذهب بسیار زیاد است ولی خداوند یکی است و راه به سوی خداوند یکی است و اگر می‌‌‌خواهیم که واقعاً به خدا برسیم، باید یک راهی را انتخاب کنیم که به خدا برسیم. آن راه کدام راه است؟ فقط عیسی مسیح هست که می‌‌‌گوید : من راه ، راستی و زندگی هستم. که این یکی از آیاتی هست که واقعاً بسیار مورد علاقۀ من است و بوسیلۀ همین آیه زندگی من تبدیل شد زیرا ما مردم همیشه دنبال ادعا‌های می‌‌‌گردیم که درستی آن به اثبات برسد. وقتی من این آیه را خواندم متوجه شدم که یگانه کسی که در طول تاریخ و همه زمانها این ادعا را کرده است که من راه، راستی و زندگی هستم، تنها عیسی مسیح بود و هیچ کسی دیگری این چنین ادعای را نکرده است و نتوانسته است بکند. عیسی مسیح فرمود که هیچ کس نمیتواند به خدا برسد، جزء به وسیلۀ من و یا به وسیلۀ ایمان آوردن به من. عیسی مسیح تنها شخصی است که قدرت خویش را ثابت کرد. تنها کسی است که از مردگان قیام کرد او بر مرگ قدرت دارد ولی مرگ نتوانست عیسی مسیح را در قبر نگاه دارد. پس می‌‌‌بینیم که مذاهب زیاد استند ولی باید بدانیم که آیا ما مذهب را می‌‌‌خواهیم پیروی کنیم یا کسی را که از مردگان قیام کرده و بر سر مرگ قدرت دارد و تا به ابد زنده است؟ ما نمی‌خواهیم کدام مذهب یا دین را پیروی کنیم بلکه عیسی مسیح را پیروی می‌‌‌کنیم، کسی که زندۀ جاودان هست. البته مردم بعضاً فکر می‌‌‌کنند و یا بعضاً می‌‌‌گویند که مسیحیت هم یکی از مذاهب یا ادیان است ولی اگر انجیل مقدس را بخوانیم، عیسی مسیح ادعا می‌‌‌کند که او راه هست، پس مسیحیت دین یا مذهب نه بلکه راه است به طرف خدا و ابدیت، به طرف زندگی جاوید، همان زندگی را که انسان در شروع از دست داد، مسیح با قیام خود آن زندگی را به ما می‌‌‌بخشد. مسیحیت یک زندگی نو و با خدا زیستن و قدم زدن است. ما در مسیحیت کدام رسم و عنعنات را پرستش نمیکنیم. ما برای آن تولد و یا خلق نشده ایم که عنعنات و رسم و رواج‌ها را بپرستیم بلکه برای خداوند باید زندگی کنیم زیرا مذهب، مذهب است ولی عیسی مسیح خداوند و یگانه راه هست. عیسی مسیح قدرت دارد، او توفان را با قدرت خود آرام کرد، مرده‌ها را زنده، شل‌ها را خرامان، کور‌های مادر زاد را بینا و کر‌ها را شنوا ساخت، پس قدرت عیسی مسیح را ببیند که او مرده نیست بلکه زندۀ ابدی می‌‌‌باشد و زمانیکه عیسی مسیح قیام کرد، مردم قیامش را دیدند، اما بعضی مردم هستند که می‌‌‌گویند که عیسی مسیح قیام نکرده ولی همانطوری که نمیتوان آفتاب را به دو انگشت پنهان کرد، قیام عیسی مسیح را نیز نمیتوانیم پنهان کنیم. چیزی دیگری را باید بگوئیم اینست که اکثر مردم می‌‌‌خواهند مذاهب و ادیان را با هم مقایسه کنند. اگر از مردم بپرسید که آیا می‌‌‌خواهید کتاب مقدس را بخوانید؟ می‌‌‌گویند بلی ولی برای آن نمیخوانند که حقیقت را جستجو کنند، بلکه بخاطری می‌‌‌خوانند که آنرا با دین و مذهب خویش مقایسه نمایند تا ببیند که کدام مذهب چه گفته یا بهتر است. مگر کلام خدا می‌‌‌فرماید که حقیقت را بطلبید و حقیقت شما را آزاد خواهد کرد و وقتی که شما از آزادی بر خودار شوید، آن وقت که است قادر خواهید بود راۀ درست را تشخیص بدهید. اگر می‌‌‌خواهید زندگی نوی را در عیسی مسیح تجربه نمائید باید از کلام حقیقی خداوند برای دریافت حقیقت بخوانید زیرا بسیاری از ادیان به کلام خداوند یعنی تورات، زبور و انجیل ایمان دارند و اگر به این کتاب‌ها ایمان نداشته باشند، ایمان شان کامل نیست. بناً اگر کلام خداوند را می‌‌‌خوانند باید به ایمان بخوانند و این را هم باید اضافه کنیم که ایمان تنها به خواندن نیست بلکه باید جستجو نمائیم که چرا ما به این چیز‌ها ایمان داریم؟ آیا این چیز‌ها درست استند؟ خدا را شکر که در این چند دهۀ اخیر مردم ما بسیار درس خواندند و فهمیده هستند و می‌‌‌توانند که کتاب‌ها را بخوانند و زمانیکه مطالعه کنند حتماً حقیقت را خواهند یافت. کلام خداوند می‌‌‌فرماید: بجوئید و دریافت خواهید کرد. اگر یک دروازه را تک تک بزنید، آن دروازه حتماً به روی تان باز خواهد شد و به همین خاطر تنها گفتن اینکه ما به این کتابها ایمان داریم کافی نیست. باید دقیقاً بفهمیم که چرا ایمان داریم؟ به چی ایمان داریم؟ پس باید گفت که تنها عیسی مسیح هست که ادعا می‌کند من راه، راستی و زندگی هستم و می‌فرماید بیائید ای تمامی زحتمکشان و گران باران جهان، من شما را آرامش خواهم داد. یعنی من آرامش خود را به شما خواهم داد، آرامشی که مافوق جمیع عقل است. دوستان عزیز! بسیاری از مردمان ادعا می‌کنند که ما می‌توانیم شما را آرامش بدهیم و یا این دین شما را آرامش می‌دهد. مگر ما به یقین و اطمینان برای تان می‌گوئیم که فقط عیسی مسیح آرامش حقیقی را برای ما می‌دهد. دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم پُر از جنجال و مشکلات و سختی هاست و اگر شما عیسی مسیح را داشته باشید مطابق فرمودۀ خودش، شما آن آرامش را دریافت خواهید کرد و آنرا در زندگی خود تجربه خواهید کرد. عیسی مسیح واضحاً در کلام خود فرموده است که من در هستم، من آب حیات هستم و زمانی که ما از طریق عیسی مسیح داخل می‌شویم، مصئونیت کامل می‌داشته باشیم، ما زندگی جاوید را دریافت می‌کنیم. وقتی عیسی مسیح را چون آب حیات می‌نوشیم، تشنگی ما تا ابد مرفوع می‌شود. ما در این دنیا مسافر هستیم و یک مسافر وقتی می‌خواهد به طرف سر منزل خود برود به چه چیز هایی ضرورت می‌داشته باشد؟ به راهی ضرورت دارد تا بتواند به منزل برسد. به نور ضرورت دارد تا بتواند راه را ببیند و در طول سفر به نان و آب ضرورت می‌داشته باشد و عیسی مسیح می‌فرماید که من راه هستم، من نور این جهان هستم، من نان و آب حیات هستم و زمانیکه مسافر به سر منزل رسید به دروازۀ ضرورت دارد که از آن طریق داخل گردد و عیسی مسیح می‌فرماید من در حقیقی هستم. پس کلام خدا نشان می‌دهد که عیسی مسیح همه چیز است که ما به او ضرورت داریم تا به سر منزل برسیم و اگر مذهب حقیقی را می‌خواهید عیسی مسیح مذهب حقیقی است. به کتاب اعمال رسولان فصل دهم آیۀ 43 مراجعه می‌کنیم : همۀ پیامبران به او شهادت می‌دهند که هر کسی به او ایمان آورد بوسیلۀ نام او گناهانش آمرزیده می‌شود. اگر شما مذهب حقیقی را می‌خواهید عیسی مسیح مذهب حقیقی است زیرا بوسیلۀ نام او گناهان شما بخشیده می‌شود و همچنان اگر به انجیل یوحنا فصل ده آیۀ دهم مراجعه کنیم می‌خوانیم که : دزد می‌آید تا بدزدد، بکشد و نابود سازد. من آمده ام تا آدمیان زندگی یابند و آن را به طور کامل داشته باشند. اگر می‌خواهید صاحب زندگی ابدی باشید، عیسی مسیح زندگی ابدی را به شما می‌دهد و اگر می‌خواهید حیات جاودان را داشته باشید، می‌توانید دعا کنید، شما می‌توانید عیسی مسیح را در قلب‌های خود دعوت کنید و همین که عیسی مسیح را در قلب تان دعوت می‌کنید، اجازه می‌دهید تا خداوند در زندگی شما کار کند، زندگی ابدی شما از همان لحظه با عیسی مسیح شروع می‌شود. بناً عیسی مسیح راه، راستی و زندگیست. پس دنبال مذهب و مذهب بازی و چیز‌های دیگر نباید بگردید و همین خبر خوش انجیل است که امروز به این وسیله به شما دوستان عزیز می‌رسانیم که عیسی مسیح مذهب حقیقی است .

برنامه رادیویی شامل آیه ۱۰ (۳۰ دقیقه)

حملۀ انتحاری در دهمزنگ-کابل

حملۀ انتحاری در دهمزنگ-کابل (باشما)

برنامه رادیویی شامل آیه ۱۰-۱۱ (۳۰ دقیقه)

در مورد انتحاری.

در مورد انتحاری. (باشما)

برنامه رادیویی شامل آیه ۱۰ (۲۹ دقیقه)

خداوندشبان من است

خداوندشبان من است
خداوند چوپان من است. محتاج به هیچ چیز نخواهم بود. مرا در علفچرهای سر سبز قرار می دهد. نزد چشمه های راحت راهنمائی ام می کند. به من روح تازه می بخشد و به خاطر نام خود به راههای عدالت هدایتم می نماید. حتی هنگام عبور از درۀ تاریک مرگ از بدی نمی ترسم، زیرا تو همراه من می باشی. عصا و چوب دستی تو مرا تسلی می دهد. در حضور دشمنانم سفره ای برایم تهیه نموده، سر مرا به روغن تدهین می نمائی و پیمانه ام را لبریز می کنی. یقیناً احسان و رحمت تو تمام روزهای عمرم با من می باشد و در خانۀ خداوند تا به ابد ساکن خواهم بود.

مقاله شامل آیه ۱۱

چی امیدی می‌توانم در عیسی مسیح داشته باشم؟

چی امیدی می‌توانم در عیسی مسیح داشته باشم؟ (باشما)
یکی از دوستان ما پرسیده اند که من می‌‌خواهم به عیسی مسیح ایمان بیاورم، اما چه امیدی می‌‌توانم در عیسی مسیح داشته باشم؟ آیا می‌‌توانم امیدی نوی داشته باشم؟ و این سوال شان سوالیست بسیار جالب که شاید می‌‌لیون‌ها انسان، این سوال را داشته باشند که ما از دوست عزیز خود که این سوال را پرسیده اند تشکر می‌‌کنیم. می‌‌خواهیم از کتاب زبور، مزمور بیست و سوم را بخوانیم که حضرت داود آنرا نوشته است و بسیاری از مسیحیان این مزمور را از حفظ یاد دارند و یا حفظ می‌‌کنند که این مزمور برای بسیاری از مسیحیان کمک می‌‌کند تا در زندگی روزمرۀ خود، امید داشته باشند : » ۱ خداوند چوپان من است. محتاج به هیچ چیز نخواهم بود.  ۲ مرا در علفچر‌های سرسبز قرار می‌‌دهد. نزد چشمه‌های راحت رهنمایی ام می‌‌کند.  ۳ به من روح تازه می‌‌بخشد و به خاطر نام خود، به راه‌های عدالت هدایتم می‌‌نماید.  ۴ حتّی هنگام گذشتن از درّه تاریک مرگ از بدی نمی ترسم، زیرا تو همراه من می‌‌باشی. عصا و چوبدستی تو مرا تسلی می‌‌دهد.  5 در حضور دشمنانم سفره ای برایم تهیه نموده سر مرا با روغن تدهین می‌‌نمائی و پیمانه ام را لبریز می‌‌کنی. ۶  یقیناً احسان و رحمت تو تمام روز‌های عمرم با من می‌‌باشد و در خانۀ خداوند تا به ابد ساکن خواهم بود. « خداوند را به این مزمور زیبا شکر گزاریم که حضرت داود آنرا نوشته کرده است زیرا وی کاملاً به خداوند اتکأ و ایمان داشت و می‌‌فهمید که خداوند او را همیشه هدایت و پذیرایی می‌‌کند و او را در پناۀ خود می‌‌داشته باشد. دوستان عزیز! پس اگر ما و شما به خداوند عیسی مسیح ایمان می‌‌اوریم، خداوند ما را نیز همین طور امید می‌‌دهد و عین امیدی که حضرت داود داشت، ما نیز می‌‌توانیم داشته باشیم به شرطی که به خداوند به طور کامل ایمان داشته باشیم و امید نوی را که ما در اینجا می‌‌بینیم اینست که خداوند چوپان ماست. ما دیگر گمگشته و بیچاره و بیراه و تنها نیستیم زیرا خداوند شبان ماست. یک گوسفند هیچ وقت به خود متکی نیست بلکه گوسفند می‌‌داند که چوپان همیشه برایش آب و علف می‌‌دهد و به فکرش هست. حتی گوسفندی را که خورد است یا مریض می‌‌شود و یا پایش افگار شده است، چوپان آنرا در بغل خود می‌‌گیرد و می‌‌برد. چوپان گوسفندان خود را دوست دارد و حضرت داود می‌‌فرماید که خداوند چوپان من است. دوستان عزیز ! دیگر چه امیدی بزرگتری نسبت به این داشته باشیم ؟ که خداوند چوپان و صاحب ما باشد و تمام امید ما وابسته به خداوند باشد و حضرت داود می‌‌گوید که محتاج به هیچ چیز نخواهم بود. ما نیز زمانی که به عیسی مسیح ایمان می‌‌اوریم، بزرگترین امید ما همین است که دیگر به هیچ چیزی محتاج نخواهیم بود چرا که خداوند را با خود داریم، خداوندی را که تمام چیز‌ها از اوست و همانطوری که خواندیم چوپان گوسفندان خود را به جایی می‌‌برد که بهترین آب و بهترین علفچر باشد و گوسفندان با آرامش خاطر مصروف چریدن می‌‌شوند و از هیچ چیزی ترس و هراس نمیداشته باشند زیرا می‌‌بینند که چوپان شان با آنها موجود است. و به همین شکل وقتی ما به عیسی مسیح ایمان می‌‌اوریم از هیچ چیز نمی ترسیم و هیچگونه تشویش و دلهُرۀ نداریم زیرا زندگی خود را تماماً به خداوند عیسی مسیح، کسی که از گذشته، حال و آیندۀ ما خبر دارد، می‌‌سپاریم و همانطوری که در کلام خدا خواندیم که خداوند ما را نزد چشمه‌های راحت راهنمایی می‌‌کند. »به من روح تازه می‌‌بخشد« چقدر مردم در این دنیا هستند که روح و قلب شکسته دارند و نا امید هستند ولی اینجا می‌‌خوانیم که خداوند به من روح تازه می‌‌بخشد. وقتی ما به خداوند ایمان می‌‌اوریم، خدا ما را از روح خود پٌر می‌‌سازد و روح تازه به ما می‌‌دهد تا ما دیگر بیچاره و شکسته دل و نا امید نباشیم. بعد از آن می‌‌خوانیم که بخاطر عدالت نام خود به راه‌های عدالت هدایتم می‌‌نماید. همانطوری که ما و شما وقتی پیرو عیسی مسیح می‌‌شویم مسیحی گفته می‌‌شویم و وقتی اولاد‌های ما پیدا می‌‌شوند ما آنها را دوست می‌‌داشته باشیم و از آنها مراقبت می‌‌کنیم و راه درست را برای شان نشان می‌‌دهیم و اگر کدام خطری متوجۀ شان می‌‌شود ما آنها را متوجه می‌‌سازیم یا نمیخواهیم که قمار باز و یا دزد و یا به کدام کار یا فعل بد آغشته شوند زیرا به نام ما یاد می‌‌شوند. پس همانطور که ما مربوط به مسیح هستیم و مسیحی هستیم، خداوند به خاطر نام پٌر جلال خود از روح خود ما را پٌر می‌‌کند و در آغوش خود ما را می‌‌داشته باشد. امیدی کلانی دیگری را می‌‌توانیم در آیۀ چهارم مشاهده کنیم که گفته شده : حتّی هنگام گذشتن از درّه تاریک مرگ از بدی نمی ترسم، چرا از بدی نمیترسم ؟ بخاطریکه خداوند همرایم هست. آیا می‌‌توانیم امیدی بزرگتری پیدا کنیم؟ که خداوند با ماست و ترس ما را از ما می‌‌گیرد؛ زیرا تو همراه من می‌‌باشی. عصا و چوبدستی تو مرا تسلی می‌‌دهد.  بسیاری مردم فکر می‌‌کنند که چوب دستی که چوپان با خود می‌‌داشته باشد برای زدن گوسفندان می‌‌باشد. مگر نی ! عصا چوب چوپان بخاطر اینست که اگر کدام گرگی بالای رمه حمله می‌‌کند، بتواند از گوسفند خود دفاع کند. شاید این داستان را شنیده یا خوانده باشید که شخصی گوسفندان خود را پیش انداخته بود و آنها را با چوب میزد و با هیاهو و سر و صدا آنها را به پیش می‌‌برد و شخصی دیگری که این صحنه را می‌‌بیند بسیار جگرخون می‌‌شود. بعداً از یک منطقۀ دیگری می‌‌گذرد و می‌‌بیند که شخص دیگری به همان شکل چوب دستی دارد ولی خودش پیش می‌‌رود و گوسفندان به تعقیب اش روان استند. نه آنها را می‌‌زند و نه غالمغال دارد و نه سر و صدا. برای این شخص سوال پیدا می‌شود و می‌اید از این چوپان می‌پرسد که من شخصی را دیدم که گوسفندان خود را با چوب میزد ولی تو یک گوسفندک چوچه در بغلت است و عصا چوب در دستت و به پیش روان هستی و گوسفندان از پشت سرت روان هستند ؟ چرا و علت آن چیست ؟ چوپان خندید و گفت : من چوپان هستم و آن کسی را که تو دیدی فصاب بود. قصاب می‌زند و می‌دواند، مگر چوپان نیکو ما را می‌گیرد و رهنمایی می‌کند طوری که بعداً در انجیل یوحنا خواهیم خواند که عیسی مسیح می‌گوید من چوپان نیکو هستم و خدا را شکر که ما می‌توانیم امید داشته باشیم بخاطری که خداوند ما از ما نگهداری می‌کند. همانطوری که چوپان با چوبدست خود از گوسفندان نگهداری می‌کند تا حیوانات درنده بالایشان حمله نکند، خداوند نیز از ما نگهداری می‌کند و در آیۀ پنجم و ششم می‌خوانیم که می‌فرماید : 5 در حضور دشمنانم سفره ای برایم تهیه نموده سر مرا با روغن تدهین می‌نمائی و پیمانه ام را لبریز می‌کنی. ۶  یقیناً احسان و رحمت تو تمام روز‌های عمرم با من می‌باشد و در خانۀ خداوند تا به ابد ساکن خواهم بود. « دوستان عزیز! امید بزرگتری نسبت به این هرگز نمیتوان یافت که خداوند به فکر ما باشد و بتوانیم که تمام زندگی خود را در حضور خداوند سپری کنیم و همانطوری که حضرت داود می‌گوید، حتی وقتی که می‌میریم، تا به ابد در حضور خداوند زندگی خواهیم نمود. حال می‌رویم به سراغ انجیل یوحنا فصل دهم آیۀ یازدهم و آن چیزی را که حضرت داود می‌گوید برای ما نشان می‌دهد، می‌خوانیم : » من چوپان نیکو هستم، چوپان نیکو جان خود را برای گوسفندان فدا می‌سازد. « دوستان عزیز! عیسی مسیح جان خود را بخاطر ما داد و او می‌گوید که گوسفندان صدای مرا می‌شناسند و من آنها را همیشه دوست دارم که حتی جان خود را برای شان فدا می‌کنم و عیسی مسیح آنچه را که حضرت داود چندین صد سال پیش گفته بود، در عمل نشان داد و گفت که من چوپان نیکو هستم و ما از شما دوستان عزیز خواهش می‌کنیم که اگر تا به امروز امیدی ندارید، عیسی مسیح می‌تواند امید شما باشد. به عیسی مسیح امید داشته باشید و به او اعتماد کنید و خداوند چوپان شما خواهد بود. نکتۀ دیگر امید ما اینست که عیسی مسیح فرموده است که من تا آخر زندگی تان با شما خواهم بود و هرگز شما را ترک نخواهم کرد و این بزرگترین امیدیست که برای ما در این دنیا وجود دارد. اگر ما واقعاً بخواهیم و او را اجازه بدهیم تا وارد زندگی ما شود و او سرنوشت زندگی ما را به دست خود بگیرد و دیگر اینکه عیسی مسیح می‌فرماید هر کس به من ایمان بیاورد، زندگی ابدی می‌داشته باشد. دوستان عزیز ! آیا کدام دین، مذهب، راه و یا طریقۀ دیگری را در دنیا می‌شناسید که گفته باشد، من به شما زندگی ابدی می‌بخشم؟ دین و مذهب نمیتواند که بما زندگی ابدی بدهد. اما عیسی مسیح که روح خداست، خود خداست و او مرده‌ها را زنده کرد او توفان را آرام ساخت، می‌تواند که تمام توفانهای زندگی را که ما همرایش دست و پنجه نرم می‌کنیم، آرام بسازد و او می‌تواند که زندگی ابدی بدهد و همانطوری که زبور نویس می‌گوید، ما می‌توانیم از امروز به عیسی مسیح امید داشته باشیم و امید ما تنها امروز و یا یکساعت نیست، زیرا بسیاری از مردم به چیز‌های روی می‌اورند که فقط یکساعت و یکروز یا چند وقتی برایشان آرامش بدهد، اما عیسی مسیح می‌گوید که تا ابد با شما خواهم بود و آرامی که او می‌دهد، آرامش ابدیست. ما از شما دوستان عزیز خواهش می‌کنیم اگر تا امروز انجیل مقدس را مطالعه نکرده اید، لطفاً این پیام خوش را بخوانید و لطفاً دعا کنید تا حضور خداوند را در زندگی تان بچشید زیرا کلام خدا می‌فرماید که بچشید و ببینید که خداوند نیکوست و عیسی مسیح جان خود را بما داده و او می‌خواهد که ما امید داشته باشیم و امید در عیسی مسیح است. البته زمانی می‌توانیم که این امید را داشته باشیم تا تجربه کنیم و بدون تجربه نمیتوانیم از این امید مستفید شویم و زمانی می‌توانیم تجربه کنیم که کلام خداوند را بخوانیم و مطابق کلام اش برای خداوند زندگی کنیم.

برنامه رادیویی شامل آیه ۱۱ (۳۰ دقیقه)

بشنو از نی که حکایت میکند

بشنو از نی که حکایت میکند (از هر گل برگی)

برنامه رادیویی شامل آیه ۱۱ (۲۹ دقیقه)

عیسی مسیح شبان نیکو

عیسی مسیح شبان نیکو
در کتاب مقدس در مورد عیسی مسیح می‌خوانیم که: در ازل کلام بود. کلام با خدا بود و کلام خود خدا بود، از ازل کلام با خدا بود. همه چیز به وسیلۀ او هستی یافت و بدون او چیزی آفریده نشد. زندگی از او بوجود آمد و آن زندگی نور آدمیان بود. نور در تاریکی می درخشد و تاریکی هرگز بر آن پیروز نشده است. خالق عالم می‌گوید که ما برای زنده بودن به کلام او نیازمندیم و کلام زنده او عیسی مسیح است. او نه تنها کلمه خداست بلکه او خود خداست.

مقاله شامل آیه ۲۷-۲۹

قسمت اول - خدا به دنبال انسان گمشده

قسمت اول - خدا به دنبال انسان گمشده (کلام خدا برای شما )
خدا به جهان ما آمد که ما را نجات و سلامتی و خوشی خود را به ما ببخشد، اما ما انسانهای خودمحور و غرق در گناه هستیم که از او فرار می‌‌‌کنيم! خدا بدنبال انسان گمشده تا هلاک نگردد بلکه نجات یابد و خدای محبت را روزی ببیند.

برنامه رادیویی به آیه ۱۰-۱۱ (۳۰ دقیقه)